Підвідомчість справ про адміністративні правопорушення

В даній роботі вашій увазі представлено витяги статей Кодексу про адміністративні правопорушення стосовно підвідомчості справ про адміністративні правопорушення в галузі охорони довкілля та надано витяги (або назви) основних статтей Кодексу, за порушення яких найчастіше наступає адміністративна відповідальність службових осіб та громадян.

Відходи як об’єкт права власності

Відповідно до ст. 1 Закону України „Про відходи” - відходи - це будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються у процесі людської діяльності і не мають подальшого використання за місцем утворення чи виявлення та яких їх власник повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення;

небезпечні відходи - відходи, що мають такі фізичні, хімічні, біологічні чи інші небезпечні властивості, які створюють або можуть створити значну небезпеку для навколишнього природного середовища і здоров'я людини та які потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними;

Пестициди можуть становити приховану небезпеку для розумового розвитку дітей

Дені Купер

Австралійський токсиколог стверджує, що побутові пестициди можуть спричиняти деякі проблеми інтелектуального розвитку дітей, які колись пов’язували зі свинцем.

Гідрологічні та гідрогеологічні особливості районів робіт

Ріки Сан та Західний Буг, у межах водозбірних басейнів яких будуть здійснені роботи з утилізації відходів, є правими притоками річки Вісла.

Ві́сла — найбільша річка басейну Балтійського моря і Польщі. Утворюється від злиття Чорної і Білої Вісел, які починаються у Західних Бескидах. Впадає у Ґданську затоку. Довжина 1090 км, площа басейну 139,9 тис. км2. Головні притоки: Дунаєць, Сан, Вепр, Західний Буг (праві), Ніда (ріка), Пилиця, Баура (ліві).

Геть отруту!

1209.jpgНімці утилізують львівські пестициди.

У рамках проекту “Утилізація непридатних та заборонених пестицидів” із Львівської області на утилізацію в німецьке місто Гамбург вивезли 100 тонн пестицидів. Вивіз цих токсичних речовин тривав із 27 листопада до 1 грудня, таким чином, 3 грудня, коли у всьому світі відзначають Міжнародний день боротьби з пестицидами, Львіщина має що святкувати.

Пестициди

table_2.jpg Саме слово “пестицид” вже в значній мірі окреслює пов’язані з ним проблеми. Корінь “цид”, який походить від латинського слова “вбивати”, говорить: безпосереднє призначення цих речовин — вбивство, умертвіння живого, війна з природою. Корінь “пест”, і зараз в багатьох мовах світу значить “шкідник”, дає зрозуміти, що всі істоти людина поділяє на корисні для нього і шкідливі, відмовляючи другим в праві на існування.

“Пестициди” — широке поняття, яке охоплює багато хімічних сполук, що пригнічено діють на живу природу. Найбільш розповсюджені та відомі інсектициди, які умертвляють комах; гербіциди, які знищують травянисті рослини; фунгіциди, направлені проти грибків, і родентициди, згубні для гризунів. Але існують засоби і проти інших груп живих істот: акарициди (кліщі), іхтіоциди (риби), нематоциди (круглі хробаки).

Досвід у сфері знешкодження заборонених і непридатних для використання пестицидів на території Польщі

Здислав Стрихаж, радник Люблінського воєводи, експерт з поводження з пестицидами.

Соціалістична планова економіка запровадила принцип централізованого розподілу на всіх рівнях діяльності. Згідно з цим принципом розподілялися, наприклад, у сільському господарстві посівні матеріали, добрива та засоби захисту рослин. Не всі засоби, отримані таким чином, були своєчасно використані, тому вони ставали протермінованими, а їх запаси систематично збільшувалися на складах.

Отруєння пестицидами

Щорічно 3 грудня відзначається Міжнародний день боротьби з пестицидами – саме цього дня в 1984 році на пестицидному заводі в Бхопалі (Індія) сталася катастрофа внаслідок якої загинуло близько 2000 чоловік.

Пестициди

table_2.jpg

Синтетичні пестициди

XX ст. принесло людству багато суворих уроків, і один з них — розуміння того, що далеко не завжди людина чинить розумно на власну користь. Разом з кровопролитними війнами, шаленою гонкою озброєнь людська нерозумність наочно проявилась в масштабному використанні недостатньо перевірених засобів, які в певний момент здавались зручними або корисними. Саме такій практиці має протистояти принцип презумпції обережності, одна з найбільш популярних сучасних ідей в області екологічного права, згідно якої кожне нове досягнення технологій перш за все має пройти сувору перевірку на безпеку для людей та середовища, з якою вони нерозривно пов’язані. І, можливо, ні в одній такій іншій області необхідність цього принципу не проявила себе з такою явністю, як у використанні пестицидів.

Пестициди визнані однією із причин масових захворювань американських ветеранів операції «Буря в пустелі»

gulf_war.jpgВ Сполучених Штатах Америки опублікований звіт, яким визнано існування «Іракського синдрому» - різного виду нездужань, на котрі скаржилися ветерани першої війни в Іраку.

У кожного четвертого із близько 700 тисяч американських учасників війни 1991 року спостерігалося порушення функціонування імунної системи, проблеми із пам’яттю, хронічна втомлюваність та багато інших симптомів.