Вивезення на знешкодження непридатних та заборонених до використання пестицидів, розташованих у Львівській області

table_1_0.jpg 27.11.2008 року в рамках проекту «Утилізація токсичних пестицидів на території Львівської області в басейнах транскордонних рік Сан, Західний Буг» вивезено заборонені та непридатні до використання пестициди з с. Сянки Турківського району на знешкодження в м. Гамбург (Німеччина).

З часів Радянського Союзу на території Львівської області залишилося понад 140 складів заборонених і непридатних до використання пестицидів загальною вагою близько 800 тонн.

Заборонені та непридатні до використання пестициди складають окремий клас високотоксичних відходів, які є дуже небезпечними для здоров'я людини та довкілля.

З метою вирішення цієї проблеми в області була розроблена Регіональна програма заходів з безпечного поводження із забороненими і непридатними для використання в сільському господарстві пестицидами у Львівській області на 2005-2010 рр.

Відповідно до заходів Програми протягом 2004 – 2008 років за кошти природоохоронних фондів з області вивезено на знешкодження близько 350 тон непридатних пестицидів, в т.ч. у 2008 році - 35 т. Водночас ресурси, що виділяються із обласного бюджету, не дозволяють у найближчому часі повністю вирішити зазначену проблему.

У поточному році до вирішення питання поводження із непридатними та забороненими до використання пестицидами на Львівщині долучився Європейський Союз, який фінансує проект «Утилізація токсичних пестицидів на території Львівської області в басейнах транскордонних рік Сан, Західний Буг» в рамках програми Добросусідства Польща - Білорусь - Україна Інтеррег ІІІ А/ Тасіс ПКС.
Головним заявником проекту є Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області.

Протягом 27-30 листопада поточного року із території Львівщини планується вивезти на знешкодження в Гамбург (Німеччина) близько 65 тонн заборонених та непридатних до використання пестицидів, із з них 23 тонни з с. Сянки Турківського району.

Переглянути фотогалерею