Утилізація токсичних пестицидів на території Львівської області в басейнах транскордонних рік Сан, Західний Буг

Перейти на мапу

Проект розпочався у квітні 2008 року та тривав до квітня 2009 року.

Провідний партнер, головний заявник

Фінансовий партнер, виконавець проекту

Партнери проекту

Цілі проекту

Підвищення якості транскордонних річок Західний Буг, Сан шляхом утилізації заборонених до використання пестицидів, розміщених в басейнах вказаних річок і підвищення якості адміністрування заборонених до використання пестицидів в Львівській області.

Безпосередні цілі проекту:

 1. Ліквідувати ризики забруднення транскордонних водотоків басейнів р. Сан і Західний Буг – складів із забороненими і непридатними пестицидами, розміщених на території Львівської області.
 2. Підвищити якість обліку токсичних відходів в органах державної влади і місцевого самоврядування Львівської області.
 3. Підвищити рівень кваліфікації посадових осіб в органах місцевого самоврядування по поводженню з токсичними відходами і їх адміністрування.
 4. Підвищити суспільну свідомість і обізнаність населення транскордонних територій України і Польщі (Львівської області і Любельського воєводства) у сфері поводження з пестицидами.
 5. Підвищити стійкість результатів шляхом розповсюдження досвіду проекту на сусідні області України

Опис транскордонного впливу:

Значну частину непридатних і заборонених до використання пестицидів складають речовини, що відносяться до стійких органічних забруднювачів.

Однією з властивостей цих забруднювачів є те, що вони практично не розкладаються або розкладаються дуже повільно.

Як результат, потрапляння таких речовин в навколишнє середовище, зокрема на транскордонні річки басейнів Сан і Західний Буг, приводить до впливу таких забруднювачів на великих відстанях.

Виходячи з хорошої розчинності пестицидів найбільш чутливими до їх впливу є водні об'єкти.

Основним транскордонним впливом проекту буде покращення стану транскордонних водних об'єктів басейнів річок Західний Буг і Сан шляхом ліквідації джерел забруднення цих водних об'єктів - пестицидів.

Результати проекту матимуть безпосередній позитивний вплив на Буський, Золочівський, Жовківський, Кам'янка-Бузький, Мостиський, Старосамбірський, Сокальський, Турківський і Яворівський райони Львівської області України, а також Підкарпатське, Любельське, Мазовецьке, Куявско-Поморське, Поморське воєводства Республіки Польща.

Цільові групи проекту:

 • Населення, що проживає на території басейнів трансграничних річок Західний Буг і Сан на Україні і в Польщі.
 • Мешканці районів Львівської області: Буський, Золочівський, Жовківський, Кам'янка-Бузький, Мостиський, Старосамбірский, Сокальский, Турківський, Яворівський – кількість жителів (716 500 осіб).
 • Населення воєводств Польщі, яке використовують транскордонні водотоки: Підкарпатське, Любельське, Мазовецкоє, Куявско-поморське, Поморське.
  Населення Люблінського воєводства (2 185 000).
 • Органи місцевого самоврядування Львівської області.
 • Місцеві органи державної виконавчої влади, уповноважені у сфері поводження з токсичними відходами.